Podziel się tą stroną:  

Jak wygląda założenie konta w angielskim banku?

Witam, jak wygląda założenie konta bankowego? Jakie banki polecacie? Ile wynoszą opłaty za prowadzenie konta i przelewy na polskie konto? Jakie dokumenty potrzebne są przy założeniu konto?

Od czego zacząć po przyjeździe do Gloucester? Pomóżcie! ›
 

Tagi

Komentarze

konto

by Anonim (niezweryfikowany)·paź. 17, 2011

ja od zawsze mam w lloydsie.dokument tozsamosci adresw uk i po wszystkim.moga cie porosic o potwierdzenie od pracodawcy tzn list od niego.oplata to 7.95miesiecznie.jest to karta visa debit,taka ktora mozna plcic w sklepie np.sa tez darmowe ale do uzytku tylko w bankomacie.tzn nie bedziesz mogl nia robic zakupow przez internet.co do przelewow do Polski to drogo sobie licza.ale jest np na poczcie moneygram gdzie placi sie 5funtow za przesylke i pieniadze so do odbioru po 15minutach na poczcie w pl lub w banku.druga opcja to western union.troche drozej no 6funtow.rowniez masa uslug przez internet lub telefon za 2 funty i pieniadze ida wtedy na konto polskie.

ja bym poleciła NatWest. Mam

by Anonim (niezweryfikowany)·li. 4, 2011

ja bym poleciła NatWest. Mam tam konto od samego początku i jestem zadowolona.

HSBC

by Anonim (niezweryfikowany)·li. 4, 2011

To ja w takim razie HSBC. Jestem tam 5 lat i też jest ok.

Kto co lubi

by AnkaLondon (niezweryfikowany)·paź. 19, 2014

Ja również założyłam konto w HSBC. Najgorzej to było sie porozumieć po angielsku ale sie udało. Bardzo profesjonalna obsługa i dobre oferty bankowe. Nie namawiam - ja jestem już w UK 2 lata i nie miałam "przebojów"  z tym bankiem. Gdybyście mieli problemy z założeniem po angielsku to polecam stronke znajomych: https://www.gettinenglish.com/angielski-dialogi-w-banku/

Ja nie miałem wtedy takiej pomocy, ale może komuś się przyda gdy bedzie zakładał. 

 

Bez problemu

by Rita·paź. 24, 2014

ja mam w LLoyds od 3 lat, pokazałam tylko dowód i ostatni payslip z pracy. Nie miałam potwierdzenia adresu, nie pytali. Powiedziałam tylko, że mieszkam w domu wynajętym przez firmę i nie mam potwierdzenia. Konto mam darmowe, jedyna opłatą była prowizja za wyciągnięcie 20 funtów w Polsce i za przelew do USA. Poza tym nie narzekam.

 

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.