Podziel się tą stroną:  

Od czego zacząć po przyjeździe do Gloucester? Pomóżcie!

Witam serdecznie. 
 Za parę miesięcy wraz z narzeczonym i z synkiem zamierzamy przeprowadzić się do Gloucester. Czy orientuje się ktoś jak to jest z tymi formalnościami po przyjeżdzie do UK? Zależałoby nam, żeby załatwić wszystkie dokumenty jak najszybciej i znaleźć pracę. Od czego wogóle mielibyśmy zacząć? Jak to jest z tym National Insurance Number? Ponoć czeka się na niego ok 6 tygodni. Czy na ten okres dostaje się jakiś tymczasowy numer aby móc podjąć pracę? I gdzie się o niego ubiegać? Czy znacie jakieś agencje w których można znależć pracę lub mieszkanie? Czy lepiej wynająć mieszkanie z agencji czy prywatnie? Gdzie można znaleźć takie prywatne ogłoszenia? W jakiej okolicy Gloucester polecacie zamieszkać z dzieckiem?

Z góry dziękuje za wszystkie porady.

Komentarze

Portret użytkownika Rita

Z chęcią odpowiem na część

by Rita·gru. 16, 2013

Z chęcią odpowiem na część pytań:

Agencji pracy w Gloucester i okolicy jest całkiem sporo. W większości mają oferty pracy tymczasowej (głównie magazyny), ale są też i oferty pracy biurowej i tym podobnej (np. customer service).

National Insurance Number - trzeba zadzownić do Job Centre (urząd pracy) i podać swoje dane, m.in. adres zamieszkania, datę urodzenia. Potem się dostaje list z terminem spotkania. Idzie się wtedy na tzw. interview i tam się przedstawia stosowne dokumenty, o które proszą w liście. Kiedyś był tymczasowy NIN, ale nie wiem, czy teraz to stosują. Na numer czeka się ok. miesiąca, ale nie ma reguły. I po 2 tygodniach też można dostać.

Agencji nieruchomości też jest dużo, ofert na wynajem także. Ale z agencjami jest tak, że trzeba przejść wewnętrzną procedurę - agencja sprawdza zarobki, referencje i potwierdza inne dane potrzebne do wynajmu.Trwa to ok. tygodnia. Potem się dostaje odpowiedź, wpłaca depozyt i dostaje się klucze :)  Ja wynajmuję przez agencję, ponieważ jest do dla mnie bardziej pewne niż prywatny właściciel. 

Portret użytkownika blueberry1

Rita, dziękuje za

by blueberry1·gru. 16, 2013

Rita, dziękuje za odpowiedź.

Czego nadal nie jestem pewna, to czy można pracować oczekując na NIN? czy bez niego nikt nie zatrudnia?

Powiedz mi, dlugo już mieszkasz w Gloucester?

Czy znasz może jakieś okolice których radziłabyś unikać?

Portret użytkownika Rita

Teoretycznie  można pracować

by Rita·gru. 17, 2013

Teoretycznie  można pracować bez NIN, ale zdarza się to rzadko. Raczej jest wymagany w większości formularzy online o pracę.

W Gloucester mieszkałam krótko, kilka miesięcy. Teraz mieszkam w mieście obok, Cheltenham, które jest o wiele ładniejsze niż Gloucester. Jeśli chodzi o nieciekawe okolice to mnie osobiście nie podoba się okolica Burton Street.

Portret użytkownika jasminowykot

Polakom nie podoba  się

by jasminowykot·gru. 25, 2013

Polakom nie podoba  się okolica Burton Street bo  mieszkańcy są odmienni kulturowo,  religijnie i  etnicznie.

Portret użytkownika Rita

według mnie na Burton Street

by Rita·gru. 30, 2013

według mnie na Burton Street jest strasznie brudno, okolica jest zaniedbana, śmieci dużo i jakoś tak mroczno...